Prečo sme boli ticho a prečo teraz nebudeme?

Úplne si pamätám ako to celé vzniklo. Sedeli sme v obývačke mojich rodičov a uvažovali nad tým ako pretaviť našu vášeň spojenú s jedlom a moje nenásytné nakupovanie tanierov z celého sveta do niečoho, čo by dávalo väčší zmysel. Práve tak sa zrodil nápad na TheKitchen. Naše nadšenie bolo ako intenzívny teambuilding a keďže obaja sa v eufórii vieme poriadne rozbehnúť, stačilo nám pár mesiacov a vznikol tento web, ktorý sme naplnili tovarom a náš drevený stánok, ktorý sme v roku 2017 prvýkrát postavili v Auparku.

Vždy to však bolo iba hobby. Niečo čo nás nenormálne bavilo. A keď prišlo obdobie v ktorom je tej reálnej, ozajstnej práce, ktorá nás živí nad hlavu, hobby muselo ísť bokom. V minulom roku sme síce zvládli ďalší predvianočný popup, no keď sme v januári začali napĺňať náš prázdnotou zívajúci sklad, vedeli sme, že tento rok bude náročný. Spolu s Mikim sa staráme o sociálne siete a komunikáciu hneď niekoľkým firmám. Teda skôr on sa stará. Ja píšem texty, blogy, články, reklamy, posty. Aby toho nebolo málo, v januári tohto roku som sa vo veľkom pustila do svojho druhého projektu. Vyrábať vlastné rastlinné mliečka pod značkou My Mylk bol vždy môj sen, no na konci leta som pochopila, že tempo, ktoré som si zvolila by ma onedlho zničilo a tak som v septembri My Mylk zatvorila. Nazatiaľ. No ale naspäť k TheKitchen. 

Začiatkom tohto roka sme naskladnili množstvo nových vecí. Tých, ktoré už poznáte a máte radi a tiež úplne nových. Pridali sme špičkovú japonskú značku Kinto, ktorá vyrába nádherné V60-tky na filtrovanú kávu, čajníky, šálky aj poháre. Pribudli nám aj dve úplne nové kolekcie od dánskej značky Bloomingville a rozšírili sme vašu veľmi obľúbenú ponuku z kolekcie Christian Bitz. Akosi nám však nezostával čas tešiť sa z toho a čo je horšie, nevedeli sme si počas roka vyhradiť pár dní v ktorých by sme pre vás produkty mohli nafotiť a pridať na web. Znie to ako klišé, pretože všetci máme veľa práce a málo času, no pre nás dvoch bol tento rok naozaj intenzívny. Práve preto bola TheKitchen ticho. Nehovorili sme o všetkých tých novinkách ani o krásnych veciach, ktoré pribudnú na web. Nechceli sme sľubovať to, čo nevieme splniť. 

Lenže! Ja mám teraz viac času a náš stánok plače a vraví, že by sa potreboval prevetrať. Práve preto a tiež preto lebo sme pre vás prichystali kopec krásnych vecí, ktoré sme vám zatiaľ nestihli ukázať, ideme do toho tento rok opäť. Od 4.11.2019 do 22.12.2019 bude TheKitchen v Auparku. Tento rok síce trochu zmeníme lokalitu a z tej pôvodnej sa presunieme na opačnú stranu, ale myslíme, že to bude dobrá vec. Budeme totiž hneď vedľa FACH Kiosku, ktorý je (nie náhodou) veľmi podobný tomu nášmu. Keďže FACH je jedným z našich klientov, bude nám tam o poznanie veselšie a naše pomocníčky budú mať počas dňa super prísun vitamínov z ich coldpress štiav a chutných sendvičov. No a hlavne, budeme iba kúsok od hlavného vchodu a tak hádam aj bližšie k vám.

V týchto dňoch práve hľadáme do nášho stánku niekoľko brigádničok. V prípade, že viete o niekom, kto by zdieľal našu lásku k jedlu a mal by chuť pre nás v najbližších týždňoch pracovať, dajte jej/mu o nás vedieť. Potešíme sa, ak sa nám ozve na hello@thekitchen.sk.

Najviac sa ale budeme tešiť na vás a keďže do otvorenia nám zostáva už iba niečo cez 2 týždne, končím s rozprávaním a utekám pracovať.

Vy nám zatiaľ odpusťte, že sme boli ticho a sľubujem, že teraz nebudeme.

Katka a Miki

P.S.1: Tento článok vznikol, lebo som mala potrebu vám všetko úprimne vysvetliť. 

P.S.2: Toto nesľubujem, ale začíname pracovať na tom, aby sa nové produkty dostali čoskoro aj sem do eshopu.

P.S.3: Ak poznáte dánsku značku Zone, máte sa na čo tešiť. Práve sme z nej vybrali skvostnú, farebnú kolekciu, ktorá pribudne do stánku v prvej polovicu novembra. Jupí.

Staršie články